FA TROPHY | Away Again!

We have once again been drawn away in the FA Trophy with a trip to Marine or Hyde in Round Two if we win that we would be away to Spennymoor or Marske in the next round.

Ties are scheduled to be played on Tuesday December 15th and if we progress the next round is on Saturday December 19th.

We have had 64/65 away draws (including the two above) against 31 ties at home.

Round Two

1 Spennymoor Town v Marske United
2 Witton Albion or Bamber Bridge v Nantwich Town
3 Chester v Bradford (Park Avenue)
4 Guiseley v Chorley
5 Gateshead v Farsley Celtic
6 Ashton United v York City
7 Curzon Ashton v AFC Fylde
8 Darlington v City of Liverpool
9 Marine or Hyde United v Southport
10 Blyth Spartans v Morpeth Town
11 Kidsgrove Athletic or Stamford v Kidderminster Harriers
12 Brackley Town v Royston Town
13 Evesham United v Boston United
14 Coleshill Town v AFC Telford United
15 Leamington v Grantham Town or St Ives Town
16 Alfreton Town v Bedford Town
17 Hereford v St Neots Town
18 Kettering Town v Nuneaton Borough
19 Hitchin Town v Peterborough Sports
20 Basford United v Felixstowe & Walton United
21 Gloucester City v Needham Market or Leiston
22 Slough Town v Dartford
23 Dulwich Hamlet v Cheshunt
24 Welling United v Oxford City
25 Bracknell Town v Havant & Waterlooville
26 Billericay Town v Braintree Town
27 Dorking Wanderers v Hungerford Town
28 Maidstone United v Poole Town
29 Concord Rangers v Truro City
30 Aveley v Chesham United
31 Corinthian Casuals v Hemel Hempstead Town
32 Ebbsfleet United v Chippenham Town
33 Bath City v Chelmsford City
34 Enfield Town or Maldon & Tiptree v Bognor Regis Town
35 St Albans City v Cray Wanderers
36 Welwyn Garden City v Burgess Hill Town
37 Tonbridge Angels v Hornchurch
38 Haringey Borough v Eastbourne Borough
39 Swindon Supermarine v Carshalton Athletic
40 Frome Town v Hampton & Richmond Borough

Round Three

1 Darlington or City of Liverpool v Coleshill Town or AFC Telford United
2 Hitchin Town or Peterborough Sports v Basford United or Felixstowe & Walton United
3 FC Halifax Town v Hartlepool United
4 Alfreton Town or Bedford Town v King’s Lynn Town
5 Solihull Moors v Gateshead or Farsley Celtic
6 Wrexham v Leamington or Grantham Town or St Ives Town
7 Altrincham v Chester or Bradford (Park Avenue)
8 Stockport County v Guiseley or Chorley
9 Ashton United or York City v Kettering Town or Nuneaton Borough
10 Spennymoor Town or Marske United v Marine or Hyde United or Southport
11 Blyth Spartans or Morpeth Town v Notts County
12 Witton Albion or Bamber Bridge v Hereford or St Neots Town
or Nantwich Town
13 Chesterfield v Brackley Town or Royston Town
14 Evesham United or Boston United v Curzon Ashton or AFC Fylde
15 Dorking Wanderers v Barnet
or Hungerford Town
16 Weymouth v Maidenhead United
17 Welling United or Oxford City v Concord Rangers or Truro City
18 Aveley or Chesham United v Torquay United
19 Dagenham & Redbridge v Ebbsfleet United or Chippenham Town
20 St Albans City or Cray Wanderers v Sutton United
21 Dulwich Hamlet or Cheshunt v Tonbridge Angels or Hornchurch
22 Welwyn Garden City v Aldershot Town
or Burgess Hill Town
23 Bracknell Town v Billericay Town or Braintree Town
or Havant & Waterlooville
24 Bath City or Chelmsford City v Swindon Supermarine or Carshalton Athletic
25 Slough Town or Dartford v Haringey Borough or Eastbourne Borough
26 Bromley v Corinthian Casuals or Hemel Hempstead Town
27 Boreham Wood v Yeovil Town
28 Woking v Dover Athletic
29 Enfield Town or Maldon & Tiptree v Gloucester City or Needham Market or Leiston
or Bognor Regis Town
30 Maidstone United or Poole Town v Frome Town or Hampton & Richmond Borough
31 Wealdstone v Eastleigh
BYE – Kidsgrove Athletic or Stamford or Kidderminster Harriers

 

 

League Table

View Full League Table